Autor: Marijano Atanasković, 30. 1. 2017.

Na 4. međunarodnom natjecanju harmonikaša "Ivan Rijavec", koje se održalo 29. siječnja 2017.g. u Idriji, učenici Harmonikaškog odjela naše škole, pod mentorstvom učiteljice Karmen Brajuha i Marije Vukoja Plavčak, postigli su izvanredane rezultate. U 3. kategoriji, do 13 godina starosti, Petar Vorano osvojio je 1. nagradu i 1. mjesto s 98 bodova, Matea Hrelja osvojila je također 1. nagradu s 95 bodova, a David Mišon osvojio je 3. nagradu s 86 bodova. U 2. kategoriji, do 11 godina starosti, izvrsna je bila i Noemi Juričić koja je osvojila 1. nagradu s 95 bodova.

Strukovna komisija u sastavu: mag. Erika Udovič Kovačič, prof. Koper - predsjednica, mag. Mateja Prem Kolar, prof. Ljubljana - članica, Marija Rijavec, prof. Idrija - članica i Maja Tajnšek, prof. spec. Idrija/ Ljubljana – članica, dodijelili su i dodatne diplome za najbolju interpretaciju skladbi Ivana Rijavca, koju su, uz još jednog natjecatelja, dobili Noemi Juričić i Petar Vorano. Također, našoj učiteljici Mariji Vukoja Plavčak pripala je i diploma za najviše prijavljenih kandidata; Noemi Juričić, Matea Hrelja i Petar Vorano.