Autor: Administrator , 21. 5. 2016.

Na Internacionalnom festivalu harmonike i komorne glazbe „Eufonija“ koje se održavalo od 12. do 15. svibnja 2016. u Novom Sadu, učenik OUŠ Matka Brajše Rašana iz Labina, Luka Blažina u klasi prof. Đenane Levak, osvojio je sa 93,2/100 bodova i time prvu nagradu, treće mjesto i brončanu medalju.
Čestitamo Luki i njegovoj profesorici na izvrsnom plasmanu i dostojnom predstavljanju naše škole na još jednom međunarodnom natjecanju.
Natjecanje se odvijalo u devet solističkih i tri kategorije komornih sastava. Nastupili su natjecatelji iz Srbije, Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Hrvatske i Austrije. Osim Luke Blažine, još je samo jedan natjecatelj bio iz Hrvatske - Ante Selak u klasi prof. Dalibora Boljuna iz OŠ Makarska koji je također osvojio prvu nagradu. Iskrene čestitke Anti i našem kolegi Daliboru.