Autor: Marijano Atanasković, 22. 4. 2013.

Od 18. do 20. travnja 2013. u Omišu održan je 4. međunarodni gitaristički festival ‘Omiš Guitar Fest’, manifestacija koja se održava pod pokroviteljstvom presjednika Republike Hrvatske gosp. Ive Josipovića, a na kojoj su sudjelovale 2 učenice naše škole - Stela Dermit (2.raz., klasa prof. Olge Knapić) i Lana Klobas (3.raz., klasa prof. Petra Koroljevića). Sedmeročlani međunarodni ocjenjivački sud dodijelio je prvu nagradu u A kategoriji Steli Demit (91/100 bodova) i treću nagradu u B kategoriji Lani Klobas (75,33/100 bodova). Na natjecanju je sudjelovalo oko 150 natjecatelja iz raznih zemalja. Čestitke našim mladim gitaristicama i njihovim učiteljima.