Autor: Marijano Atanasković, 22. 4. 2013.

Na 4. međunarodnom natjecanju ''Antonio Salieri'' koje se od 5.-14. travnja 2013. održavalo u mjestu Legnago, nedaleko od Verone, sudjelovali su i pijanisti naše Škole. U vrlo jakoj konkurenciji, među pijanistima iz Italije, Slovenije, Hrvatske, Švicarske, Albanije, Džorđije, Njemačke, Japana, Kine, Koreje i Tajvana, najmlađi pijanisti naše Škole postigli su zavidne rezultate. - Mate Griparić, A kategorija – druga nagrada, 90/100 bodova (klasa prof. Melite Lasek) - Victoria Bucul, B kategorija – treća nagrada, 85/100 bodova (klasa prof. Filipa Leke) - Nicole Dmitrović, C kategorija – 83/100 bodova – Diploma di merito (klasa prof. Melite Lasek) - Natali Horvat, C kategorija – 82/100 bodova – Diploma di merito (klasa prof. Melite Lasek) Na natjecanju su sudjelovale još i Elena Miletić i Elis Vošten (klasa prof. Kristine Puh) i Rafaela Blažina (klasa prof. Vesele Brenčić-Griparić). Čestitke svim učenicima i njihovim mentorima na velikom trudu i postignutim rezultatima.