Autor: Marijano Atanasković, 18. 2. 2016.

U danima od 11. veljače do 14. veljače 2016. godine u Zagrebu se održavao 2. ZAGREB GUITAR FESTIVAL.
U sklopu Festivala bilo je održano međunarodno natjecanje klasične gitare. Među natjecateljima bili su i učenici naše škole Marko Levak, Matija Vugriniček, Ivana Desović i Stela Dermit. U mnogobrojnoj konkurenciji djece iz Hrvatske, Slovenije, Makedonije, Srbije, sa Kosova, iz BiH i Mađarske, odlukom peteročlanog žirija, naši učenici Marko, Ivana i Matija osvojili su 3. nagrade u 1. kategoriji, a Stela Dermit osvojila je 2. nagradu u 2. kategoriji.
Učenici su cijelo vrijeme proveli u okružju ostalih natjecatelja uz druženje, sviranje i slušanje novih skladbi, a kući su se vratili puni novih iskustava, doživljaja i želje za daljnjim napredovanjem i sve kvalitetnijim vježbanjem novog repertoara.