Autor: Administrator , 18. 2. 2016.

Osim što su vrijedni pedagozi, učitelji labinske umjetničke škole su, kako i sam naziv ustanove kaže, glazbeni umjetnici. Stoga već nekoliko godina zaredom, za učenike, njihove roditelje i sve uvijek dobrodošle prijatelje glazbe, priređuju svoj koncert. Tako su i ovom prilikom, u srijedu, 17. veljače u dvorani labinskoga kina, u vrlo opuštenoj atmosferi, svojim izvedbama odaslali poruke ljubavi, koje je publika srdačno prihvatila nagradivši svih 14 glazbenih točaka toplim pljeskom.

Bilo je tu barkarola, arija, plesova i suita, obišao nas je dašak atmosfere argentinskoga tanga, a vraćena su i neka stara sjećanja. Najvećim dijelom zajedničkim muziciranjem u raznim komornim kombinacijama, učitelji su pokazali svoju radost muziciranja i ljubav prema glazbi, priredivši prisutnima pravi glazbeni užitak. A razdraganu publiku na samome kraju koncerta dodatno je zagrijao brazilski ritam u odličnoj izvedbi Manilowe Copacabane, koju je na pozornicu donio učiteljski band uz pomoć Davida Satterwhitea.

Predivnim zvucima pomno odabranih skladbi, labinski su učitelji svojim predanim i senzibilnim izvedbama ovjerili misao talijanskoga skladatelja, pijanista i glazbenog estetičara Feruccia Busonija, koji je jednom prilikom napisao: “Dopustimo glazbi da bude čisti izum i osjećaj, u harmonijama, oblicima i zvukovnim bojama; dopustimo joj da slijedi liniju duge i da za okladu s oblacima lomi sunčeve zrake, jer ona nije ništa doli priroda koja se odrazuje u čovječjoj duši vraćajući ponovno svoj lik; napokon, ona je zvučeći zrak i dopire izvan njega; u samom čovjeku, podjednako univerzalno i potpuno kao i u svemiru. To je prava glazba oslobođena od svih okova.”