Seminar iz klavira

Autor: Administrator , 1. 3. 2018.

U utorak, 27. veljače, u našoj je školi gostovao prof. Dalibor Miklavčič iz Ljubljane koji je učenike klavirskog odjela upoznao sa zvucima klavikorda, čembala i orgulja. Učenici su sa znatiželjom u očima pratili dvosatno predavanje o razvoju klavira, instrumentima u vrijeme Bacha i Mozarta, o interpretaciji na istima, a posebno ih je očarao zvuk klavikorda. Prof. Miklavčič je zatim pričao o improvizaciji u različitim glazbenim stilovima i počastio nas improvizacijama u Bachovom, Mozartovom, Chopinovom i Wagnerovom stilu a sve na jednostavnu temu "c-e-g" koju mu je zadala učenica Viktoria. Učenici su imali priliku uživo vidjeti i po prvi puta isprobati klavikord. Drugi dio popodneva protekao je kroz individualan rad s učenicima. Prof. Miklavčič svojim savjetima, entuzijazmom i strašću prema glazbi inspirirao je i motivirao naše učenike, u intimnoj i opuštenoj atmosferi, za još bolji rad i detaljniji pristup svakoj skladbi.