Autor: Marijano Atanasković, 23. 3. 2018.

Na pitanje koji je najsavršeniji glazbeni instrument, često čujemo krive odgovore, a pravi odgovor nam je uvijek dostupan i stalno ga nosimo sa sobom. Naravno, to je ljudski glas, koji lijepim pjevanjem može prenijeti najfinije emocije, različita raspoloženja i najdublje poruke. A kad se tek glasovi spoje u zajedničkom muziciranju dječjih pjevačkih zborova, kolorit glazbenog djela postaje bogatiji i raskošniji. Takav vatromet lijepih tonova mogao se danas čuti u pazinskom Spomen domu na 18. susretu dječjih pjevačkih zborova i mladeži 'Mali kanat'. Pored pjevačkog zbora naše škole nastupili su Pjevački zbor Glazbenog odjela OŠ Vladimir Nazor iz Pazina, Pjevački zbor Umjetničke škole Poreč, Pjevački zbor Mali od Sv. Jurja župe Sv. Jurja iz Starog Pazina, združene vokalne skupine Rožice Gimnazije i strukovne škole Jurja Dobrile i Pazinskog kolegija iz Pazina. Pod dirigentskom rukom prof. Diane Macan te uz klavirsku pratnju prof. Kristine Puh Leko, mali pjevači srdačno su izveli dvije pjesme, "Il piccolo capitano" N. Millotija i poznatu "Naranču" E. Stanića. Po završetku programa organizirano je druženje sudionika na kojemu su se razmjenila iskustva u radu s najfinijim glazbenim instrumentima, pjesmom naših mladih glazbenika.