Autor: Marijano Atanasković, 17. 11. 2017.

Veseli zvuci dopirali su večeras, 16. studenog iz OŠ Vladimira Nazora u Potpićnu, na Jesenskom concertinu, pun kolorita različitih glazbenih stilova i skladbi, od etida i popularnih skladbi, do polki, valcera i elektronske glazbe. Učenici Područnog odjela u Potpićnu, Simona Paliska i Ana Franković na klaviru, Ivano Valković, Dylan Fornažar, Mario Fonović, Karla Levak, Andy Sandić, Tanja Čeh, Arvin Jakupović i Nino Franković na harmonici i Ivana Smoković, Armin Šahdanović, Luka Brenko i Erin Pamić na gitari, uz pomoć svojih vršnjaka iz Matične škole u Labinu, Alana Kiršića, Morrisa Gržana i Vanesse Ferfolja na harmonici, pružili su svojim prijateljima, roditeljima, nonama i nonićima, jednu lijepu glazbenu večer, obojanu intenzivnim jesenskim glazbenim bojama. Za kraj ovog Jesenskog concertina, nastupio je po prvi puta i Komorni sastav učenika Područnog odjela Umjetničke škole Matka Brajše Rašana u Potpićnu. Tek nekoliko kilometara udaljeni od rodne kuće ovog vrijednog skladatelja, sakupljača narodnih pjesama i promotora glazbe, po kome naša škola ponosno nosi ime i nastavlja njegov naum u promociji glazbe kao najdivnije i najsnažnije umjetnosti, čiji je glas postojan, snažan i radostan. A da bi bio takav, pobrinuli su se učitelji: Karmen Brajuha, Jadranka Celić Bernaz, Petar Koroljević, Tomislav Novak i Marijano Atanasković.