Autor: Marijano Atanasković, 24. 3. 2017.

Nakon nedavnog uspjeha u Sloveniji naših mladih harmonikaša s ukupno osvojene 3 prve i jedne treće nagrade, na 9. međunarodnom natjecanju za soliste i komorne skupine SVIREL u Novoj Gorici (Slovenija), učenica Matea Hrelja, u klasi profesorice Marije Vukoja Plavčak, ostvarila je izvanredan uspjeh. Preciznom i sugestivnom interpretacijom osvojila je zlatno priznanje i apsolutno prvo mjesto u C kategoriji, osvojivši ukupno 97 bodova.

Natjecanje se održava ‪od 23.03.- 26.03. 2017. u Novoj Gorici za dicipline hamonika, čembalo, orgulje i komorne skupine za instrumente s tipkama. Natjecatelje ocjenjuje međunarodna komisija u sastavu eminentnih umjetnika i pedagoga: Johann Vexo, orgulje (Francuska), Miljan Bjeletić, harmonika (Srbija) i Wolfgang Brunner, čembalo (Njemačka). Čestitamo Matei i njezinoj profesorici na izvrsnom uspjehu, uz želju za još puno ovakvih lijepih nastupa. Bravo!!!